Historia

Historia

Dystrybutorem produktów Lycon jesteśmy od 12 lat, zaczynaliśmy od pierwszego salonu na ulicy Jakubowskiej w Warszawie.

44
Lata
na świecie
96
Liczba
krajów
12
Lat
w Polsce
10
Salonów autoryzowanych
27
Instruktorek
20
Sprzedanych
ton wosku

A gdzie zaczyna się historia Lycon? Na dalekich antypodach…. Firmę LYCON spotkacie dziś w niespełna 100 krajach świata. Od Australii, gdzie powstała, po Kanadę, Karaiby, Europę, Azję.

Historia marki ma swoje początki w 1978 roku, a założyła ją Lydia Jordane, która pracując w branży kosmetycznej, nie mogła znaleźć na rynku wosku całkowicie spełniającego oczekiwania jej klientek. A że wychowała się w rodzinie z tradycjami farmaceutycznymi wzięła sprawy w swoje ręce i z pomocą ojca wyprodukowała wosk na miarę potrzeb klientek. Eksperymenty odbywały się w jej własnej kuchni. Po wielu próbach narodził się właściwy produkt, który najpierw trafił do kilku sąsiednich salonów. Szybko jedna wieść o komfortowym, precyzyjnym a jednocześnie delikatnym wosku rozeszła się na całą Australię, a potem… świat. Od kilkunastu lat wosk Lycon jest także w Polsce. Nasze woski i inne kosmetyki znajdziecie w najlepszych salonach w kraju.

Po sukcesie wosków do depilacji, Lydia stworzyła kilka fantastycznych linii kosmetyków do ciała i twarzy, zawsze stawiając na najwyższą jakość i doskonałe składy. I tak z czasem pojawiła się linia kosmetyków do opalania natryskowego (oraz pianki samoopalające do domowego użytku). LYCON produkuje dziś także pełną gamę kosmetyków do pielęgnacji stóp, fantastyczne oleje do masażu i produkty do stylizacji brwi i rzęs